Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
TDSSAA East Region Track Championships
you RUN the place
May 12th-13th 2010 Toronto, Ontario, Canada
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2010 May 12th to May 13th
Results
News
2011
2010
1
1
Media for 2010
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2010 Results - TDSSAA Toronto East Region Championships
May 13th 2010, 2:07am
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Dr Norman Bethune CI Track and Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Birchmount Park CI Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/ON
RunnerSpace.com/OFSAA
Winston Churchill CI Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Lester B Pearson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
David & Mary Thomson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Wilfrid Laurier Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Wexford Collegiate School for the Arts Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Maplewood High & Adult Hs Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
West Hill Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Stephen Leacock Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Woburn Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Cedarbrae Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir John A MacDonald CI Track & Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Scarborough Acad Tech & Comp Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
L'amoreaux Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
R H King Academy Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Invited groups
2010
TDSSAA East Region Track Championships
2010 Results - TDSSAA Toronto East Region Championships
Published by
Matt Scherer
May 13th 2010, 2:07am
TDSSAA East Region Track Championships
May 12, 2010 to May 13, 2010
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Bendale
Birchmount Park CI
Cedarbrae CI
David & Mary Thompson
Dr Norman Bethune
L'Amoreaux
Lester B Pearson CI - Scarborough
Maplewood - West Hill
RH King Academy
SATEC
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Stephen Leacock C I
West Hill - Toronto
Wexford
Winston Churchill - Toronto
Woburn
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Miller, Kwame
Birchmount Park
11.66
nwi
1
10
2
Samuels, Dominic
Birchmount Park
11.71
nwi
1
8
3
Simeon, Jason
Sir Oliver Mowat
12.27
nwi
1
6
4
Grant, David
Agincourt CI
12.34
nwi
1
5
5
Fang, Billy
Sir John A MacDo
12.55
nwi
1
4
6
Caesar-Thompson, Khaneil
Woburn
12.88
nwi
1
3
7
Tanelyan, Izaac
Bendale
13.14
nwi
1
2
8
Lee, Edmond
Dr Norman Bethun
13.71
nwi
1
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Samuels, Dominic
Birchmount Park
11.86
nwi
4
2
Miller, Kwame
Birchmount Park
12.04
nwi
3
6
Fang, Billy
Sir John A MacDo
12.47
nwi
3
3
Grant, David
Agincourt CI
12.53
nwi
1
4
Simeon, Jason
Sir Oliver Mowat
12.60
nwi
2
7
Caesar-Thompson, Khaneil
Woburn
12.65
nwi
1
8
Lee, Edmond
Dr Norman Bethun
12.87
nwi
1
9
Myles, Quinton
Cedarbrae CI
12.88
nwi
1
5
Tanelyan, Izaac
Bendale
12.96
nwi
5
10
Saab, Basel
Sir John A MacDo
13.34
nwi
2
11
Vassel, Okeim
David & Mary Tho
13.35
nwi
1
12
Ducasse, Brandon
Cedarbrae CI
13.39
nwi
2
13
Pew, Paul
L'Amoreaux
13.50
nwi
4
14
Banik, Deepta
RH King Academy
13.56
nwi
5
15
Raveenthiran, Tharsan
Albert Campbell
13.64
nwi
3
16
Ali, Abbas
Sir John A MacDo
13.70
nwi
2
17
Ysmael, Joseph
Birchmount Park
13.80
nwi
1
18
Banton, Jonathon
Bendale
13.91
nwi
5
19
Nadesan, Vithushan
Sir Wilfrid Laur
14.09
nwi
3
20
Tse, Anthony
Agincourt CI
14.97
nwi
2
21
Yan, Alex
Dr Norman Bethun
16.22
nwi
5
--
Green, Amahni
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
5
--
Patel, Ismail
Cedarbrae CI
NT
nwi
3
--
Bailey, Nathaneal
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
4
--
Hossain, Ashtar
SATEC
NT
nwi
4
--
Baker, Austin
RH King Academy
NT
nwi
2
--
Lam, Jonathan
L'Amoreaux
NT
nwi
5
--
Bernard, Jareel
L'Amoreaux
NT
nwi
3
--
Liu, Johnson
L'Amoreaux
NT
nwi
3
--
Mugford, Austin
L'Amoreaux
NT
nwi
5
--
Thomas, Michael
L'Amoreaux
NT
nwi
4
--
James, Jamal
Lester B Pearson
NT
nwi
4
--
Chan, Ben
Albert Campbell
NT
nwi
2
--
Krishnamoorthy, Suren
Woburn
NT
nwi
2
--
Razap, Smith
Sir Wilfrid Laur
NT
nwi
4
--
Henry, Jadon
Albert Campbell
NT
nwi
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pellew, Joshua
Sir Oliver Mowat
11.84
nwi
1
10
2
Croal, Quincy
Sir Wilfrid Laur
12.26
nwi
1
8
3
Hegel, Alex
Birchmount Park
12.40
nwi
1
6
4
Simms, Rakeem
Sir John A MacDo
12.44
nwi
1
5
5
May, Sebastien
Sir Oliver Mowat
13.01
nwi
1
4
6
You, Li
Dr Norman Bethun
13.02
nwi
1
3
7
Bennett, Braxton
SATEC
13.36
nwi
1
2
--
Costa, Joshua Da
Lester B Pearson
NT
nwi
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pellew, Joshua
Sir Oliver Mowat
12.22
nwi
3
2
Simms, Rakeem
Sir John A MacDo
12.48
nwi
5
3
Croal, Quincy
Sir Wilfrid Laur
12.52
nwi
2
4
Hegel, Alex
Birchmount Park
12.68
nwi
1
6
May, Sebastien
Sir Oliver Mowat
12.95
nwi
3
7
Costa, Joshua Da
Lester B Pearson
13.28
nwi
5
8
You, Li
Dr Norman Bethun
13.42
nwi
2
9
Hossain, Muntashir
SATEC
13.43
nwi
3
10
Wittaker, Lincoln
Sir Oliver Mowat
13.49
nwi
2
11
Lee, Cusean
Woburn
13.51
nwi
1
12
Jayanathan, Sajay
Sir John A MacDo
13.60
nwi
1
13
Yu, Jimmy
Dr Norman Bethun
13.62
nwi
3
5
Bennett, Braxton
SATEC
13.79
nwi
4
14
Xie, Stephen
Dr Norman Bethun
13.82
nwi
5
15
Telfer, Craig
Sir Wilfrid Laur
13.92
nwi
5
16
Imtiaz, Abdullah
Lester B Pearson
13.94
nwi
4
17
Hui, Brian
Dr Norman Bethun
14.04
nwi
4
18
Douglas, Talvin
Lester B Pearson
14.06
nwi
3
19
Wong, Christopher
Woburn
14.26
nwi
2
20
Khan, Manseeb
Birchmount Park
14.36
nwi
2
21
Miller, Andre
Sir John A MacDo
14.45
nwi
2
22
Prasad, Dave
West Hill - Toro
14.56
nwi
5
23
Wint, Jamol
Sir Oliver Mowat
14.63
nwi
4
24
Li, Johnson
Agincourt CI
14.64
nwi
4
25
Nguyen, Tony
L'Amoreaux
15.04
nwi
1
26
Zhang, Eddie
Agincourt CI
15.22
nwi
5
--
Marfo, Francois
RH King Academy
NT
nwi
2
--
Simpson, Lashawn
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
4
--
Sheppard, Emanual
L'Amoreaux
NT
nwi
3
--
Osman, Mubarak
L'Amoreaux
NT
nwi
5
--
Raghubir, Kevin
Lester B Pearson
NT
nwi
1
--
Grant, Mikale
L'Amoreaux
NT
nwi
3
--
Mitchell, Phillip
L'Amoreaux
NT
nwi
1
--
Chih, Sean
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
5
--
Talbert, Marcus
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
4
--
Smith, Alex
Lester B Pearson
NT
nwi
1
--
Townsend, Nathaniel
Birchmount Park
NT
nwi
3
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Aaron
Birchmount Park
10.75
nwi
1
10
2
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
11.01
nwi
1
8
3
Sutherland, Owen
Sir Wilfrid Laur
11.24
nwi
1
6
4
Frempong, Caleef
Sir Wilfrid Laur
11.34
nwi
1
5
5
Cameron, Hakeem
Birchmount Park
11.57
nwi
1
4
6
Baugh, Dontai
Bendale
11.64
nwi
1
3
7
Ducelien, Caleb
Albert Campbell
11.82
nwi
1
2
8
Lawrence, Adrian
Sir Wilfrid Laur
12.08
nwi
1
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Brown, Aaron
Birchmount Park
10.89
nwi
1
2
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
11.06
nwi
2
3
Sutherland, Owen
Sir Wilfrid Laur
11.12
nwi
2
4
Frempong, Caleef
Sir Wilfrid Laur
11.21
nwi
1
5
Cameron, Hakeem
Birchmount Park
11.42
nwi
2
6
Baugh, Dontai
Bendale
11.50
nwi
1
7
Ducelien, Caleb
Albert Campbell
11.61
nwi
1
8
Lawrence, Adrian
Sir Wilfrid Laur
11.79
nwi
2
9
Clement, Donald
Sir Wilfrid Laur
11.93
nwi
2
10
Clement, Charles
Sir Wilfrid Laur
11.95
nwi
2
11
Hypolite, Kwesi
Agincourt CI
11.99
nwi
1
12
Leung, Sammy
Woburn
12.14
nwi
1
13
John, Wendell
West Hill - Toro
12.24
nwi
2
14
Jiang, Brian
Woburn
12.46
nwi
1
15
Mahadevan, Maurathan
Albert Campbell
12.60
nwi
1
--
Brown, Stefon
Bendale
NT
nwi
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Frempong, Caleef
Sir Wilfrid Laur
11.30
nwi
3
2
Laidlaw-Allen, Marlon
Bendale
11.36
nwi
7
3
Sutherland, Owen
Sir Wilfrid Laur
11.47
nwi
1
4
Brown, Aaron
Birchmount Park
11.49
nwi
6
5
Ducelien, Caleb
Albert Campbell
11.64
nwi
2
8
Cameron, Hakeem
Birchmount Park
11.66
nwi
2
6
Baugh, Dontai
Bendale
11.91
nwi
4
9
Clement, Charles
Sir Wilfrid Laur
11.91
nwi
7
10
Mahadevan, Maurathan
Albert Campbell
11.93
nwi
1
11
Lawrence, Adrian
Sir Wilfrid Laur
12.07
nwi
6
15
Clement, Donald
Sir Wilfrid Laur
12.15
nwi
7
7
Hypolite, Kwesi
Agincourt CI
12.21
nwi
5
16
Leung, Sammy
Woburn
12.27
nwi
1
17
Johnson, Shaquille
West Hill - Toro
12.32
nwi
1
12
John, Wendell
West Hill - Toro
12.46
nwi
5
18
Liang, Jason
Dr Norman Bethun
12.50
nwi
7
13
Brown, Stefon
Bendale
12.51
nwi
3
19
arley, Jimmie
Bendale
12.51
nwi
6
14
Jiang, Brian
Woburn
12.53
nwi
4
20
Wilson, Thadel
Woburn
12.53
nwi
3
21
George, Philon
RH King Academy
12.64
nwi
7
22
O'Neil, Troy
West Hill - Toro
12.78
nwi
7
23
Muamba, Emmanuel
West Hill - Toro
12.81
nwi
4
24
Vijakumar, Sanjeev
Albert Campbell
12.82
nwi
7
25
Lo, Garrick
Dr Norman Bethun
12.88
nwi
1
26
Chin, Christopher
Sir Oliver Mowat
12.90
nwi
4
27
Morris, Patrick
Sir Wilfrid Laur
13.00
nwi
2
28
Nguyen, Vincent
Wexford
13.02
nwi
6
29
Lynch, Jahlove
Woburn
13.09
nwi
5
29
Thompson, Macklin
Sir John A MacDo
13.09
nwi
3
31
Sterling, Adrian
Birchmount Park
13.22
nwi
4
32
Lynch, Kamar
Woburn
13.31
nwi
2
32
King, Michael
Sir Wilfrid Laur
13.31
nwi
7
34
Lin, Cai
Dr Norman Bethun
13.45
nwi
3
35
hamoud, Libaan
Stephen Leacock
13.52
nwi
1
36
Yeung, Kevin
Agincourt CI
13.86
nwi
2
37
Stewart, Daine
Winston Churchil
13.88
nwi
5
38
Niranjan, Athithiyan
Woburn
13.89
nwi
2
39
Dubale, Micheal
Sir Wilfrid Laur
14.11
nwi
5
40
Salin, Hamza
Woburn
15.51
nwi
4
--
Xu, Allen
Sir Wilfrid Laur
NT
nwi
3
--
Powell, Wayne
Cedarbrae CI
NT
nwi
5
--
Robinson, John
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
4
--
Samuel, Kadeem
L'Amoreaux
NT
nwi
2
--
Bolino, Yossif
Birchmount Park
NT
nwi
6
--
Chen, John
Sir John A MacDo
NT
nwi
1
--
Charitable, Neilson
West Hill - Toro
NT
nwi
6
--
Squires, Sean
Sir John A MacDo
NT
nwi
4
--
Qasim, Ahmad
Stephen Leacock
NT
nwi
5
--
Madon, Rahul
Sir John A MacDo
NT
nwi
6
--
Jamshidi, Jawed
Woburn
NT
nwi
3
--
Huestis, Josh
Wexford
NT
nwi
2
--
Yang, Kenny
Albert Campbell
NT
nwi
3
--
Kelly, Tylor
Birchmount Park
NT
nwi
5
--
Slowly, Keyon
Birchmount Park
NT
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.70
nwi
1
10
2
Cramer, Cassie
Birchmount Park
13.09
nwi
1
8
3
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
13.22
nwi
1
6
4
Clancy, Lauren
Sir Oliver Mowat
13.49
nwi
1
5
5
Tawio, Tobi
RH King Academy
13.57
nwi
1
4
6
Rodway, Patricia
Sir Wilfrid Laur
14.30
nwi
1
3
--
Simpson-Roberts, Janeil
Woburn
NT
nwi
1
--
Donaldson-Fuller, Rischa
Woburn
NT
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.77
nwi
4
2
Cramer, Cassie
Birchmount Park
13.20
nwi
3
5
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
13.47
nwi
3
6
Clancy, Lauren
Sir Oliver Mowat
13.81
nwi
3
3
Tawio, Tobi
RH King Academy
13.83
nwi
2
4
Rodway, Patricia
Sir Wilfrid Laur
14.07
nwi
1
7
Simpson-Roberts, Janeil
Woburn
14.25
nwi
4
8
Donaldson-Fuller, Rischa
Woburn
14.72
nwi
2
9
Bissoon, Amanda
Sir John A MacDo
15.05
nwi
1
10
Pang, Crystal
Dr Norman Bethun
15.18
nwi
4
11
Coward, Chanel
Woburn
15.47
nwi
3
12
Irwanto, Evelyn
Dr Norman Bethun
15.49
nwi
3
13
Case, Shenese
Stephen Leacock
15.50
nwi
1
14
Jean-Baptiste, Sharma
Stephen Leacock
15.57
nwi
2
15
Chen, Celia
Dr Norman Bethun
15.64
nwi
4
16
Connolly, Angel
Stephen Leacock
15.84
nwi
3
17
Singleton, Haley
Stephen Leacock
15.89
nwi
1
18
Yafeu-Davis, Dziko
Cedarbrae CI
15.99
nwi
2
19
Mahmood, Rahma
Lester B Pearson
16.17
nwi
1
20
Kwan, Jenny
Agincourt CI
16.45
nwi
2
21
Duong, Brenda
Dr Norman Bethun
16.56
nwi
1
22
Sevong, Karen
Sir John A MacDo
16.59
nwi
4
--
Holder, Tameesha
Cedarbrae CI
NT
nwi
3
--
Saini, Monika
Lester B Pearson
NT
nwi
2
--
Yao, Angela
Sir John A MacDo
NT
nwi
4
--
Santhalingam, Luxchiga
Winston Churchil
NT
nwi
2
--
Girgis, Joelle
Birchmount Park
NT
nwi
4
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Chante
Birchmount Park
13.17
nwi
1
10
2
Adams, Janica
Birchmount Park
13.99
nwi
1
8
3
Silimanis, Chanel
Birchmount Park
14.08
nwi
1
6
4
Etienne, Rebecca
Woburn
14.38
nwi
1
5
5
Campbell, Rhianne
Sir Oliver Mowat
14.66
nwi
1
4
6
Woo, Michelle
Albert Campbell
14.71
nwi
1
3
7
Williams, Tashawna
Sir Oliver Mowat
14.98
nwi
1
2
8
Boadi-Poku, Alysia
Birchmount Park
15.71
nwi
1
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Adams, Janica
Birchmount Park
13.45
nwi
3
2
Williams, Chante
Birchmount Park
13.72
nwi
2
3
Silimanis, Chanel
Birchmount Park
14.15
nwi
1
4
Etienne, Rebecca
Woburn
14.17
nwi
1
7
Campbell, Rhianne
Sir Oliver Mowat
14.59
nwi
1
8
Williams, Tashawna
Sir Oliver Mowat
14.70
nwi
1
5
Woo, Michelle
Albert Campbell
14.81
nwi
3
9
Curlin, Choltu
Sir Oliver Mowat
15.01
nwi
3
10
Milionis, Vasi
Woburn
15.32
nwi
1
6
Boadi-Poku, Alysia
Birchmount Park
15.48
nwi
2
11
Han, Carly
Sir John A MacDo
15.53
nwi
2
12
Elzinie, Iman
Albert Campbell
15.63
nwi
3
13
Zhang, Lucy
Dr Norman Bethun
15.97
nwi
3
14
Wang, Ellen
Dr Norman Bethun
16.36
nwi
3
15
Chang, Mary
Dr Norman Bethun
16.47
nwi
2
16
Zhang, Camilla
Dr Norman Bethun
16.51
nwi
2
17
Lechner, Gabriella
Dr Norman Bethun
16.69
nwi
2
18
Huang, Jennifer
Dr Norman Bethun
17.44
nwi
1
--
Lammie, Kaprice
Sir Oliver Mowat
NT
nwi
1
--
Miller, Toni-Ann
L'Amoreaux
NT
nwi
2
--
McKenzie, Shanice
L'Amoreaux
NT
nwi
2
--
Feng, Diana
Albert Campbell
NT
nwi
3
--
Dong, Lanxi
L'Amoreaux
NT
nwi
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gibson-Serret, Treschell
Sir John A MacDo
12.94
nwi
1
10
2
Ottey, Renee
Cedarbrae CI
12.96
nwi
1
8
3
Rouse, Brittany
Sir Wilfrid Laur
13.17
nwi
1
6
4
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
13.17
nwi
1
5
5
Woldu, Salem
RH King Academy
13.39
nwi
1
4
6
Clue, Tamaine
Cedarbrae CI
13.44
nwi
1
3
7
Clancy, Sarah
Sir Oliver Mowat
13.51
nwi
1
2
8
Graham, Tisha
Sir Wilfrid Laur
13.78
nwi
1
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gibson-Serret, Treschell
Sir John A MacDo
13.21
nwi
4
2
Ottey, Renee
Cedarbrae CI
13.23
nwi
2
3
Rouse, Brittany
Sir Wilfrid Laur
13.43
nwi
5
6
Woldu, Salem
RH King Academy
13.46
nwi
2
7
Clue, Tamaine
Cedarbrae CI
13.47
nwi
4
4
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
13.50
nwi
3
5
Clancy, Sarah
Sir Oliver Mowat
13.57
nwi
1
8
Graham, Tisha
Sir Wilfrid Laur
13.72
nwi
1
9
Wright, Kenisha
L'Amoreaux
13.99
nwi
5
10
Bookal, Shantel
Sir Wilfrid Laur
14.16
nwi
2
11
Ellis, Shannon
Bendale
14.24
nwi
1
12
Parker, Jeneice
David & Mary Tho
14.39
nwi
3
13
Afriyie, Adjoa
Woburn
14.66
nwi
3
14
Chang, Elaine
Dr Norman Bethun
14.88
nwi
4
15
Diflaviano, Daniella
Sir Wilfrid Laur
15.08
nwi
2
16
Billy, Nikita
Wexford
15.10
nwi
3
17
Lindsey, Jenika
Cedarbrae CI
15.17
nwi
1
18
Persaud, Diane
Bendale
15.42
nwi
2
19
Lam, Phoebe
Dr Norman Bethun
15.60
nwi
1
20
Smith, Chantae
RH King Academy
15.86
nwi
5
21
Gardner, Hillarie
Lester B Pearson
15.92
nwi
4
21
Antoine, Nicole
David & Mary Tho
15.92
nwi
2
23
Liang, Jamie
Dr Norman Bethun
15.99
nwi
5
24
Shaw, Samantha
Dr Norman Bethun
16.03
nwi
1
25
ussell, Tanequa
Bendale
16.11
nwi
2
26
Taitt-Chin, Summer
Birchmount Park
16.74
nwi
4
27
Patterson, Juliana
Birchmount Park
18.28
nwi
3
--
Broomfield, Robyn
Cedarbrae CI
NT
nwi
3
--
Grant, Pathrina
Cedarbrae CI
NT
nwi
4
--
McLarty, Candace
West Hill - Toro
NT
nwi
1
--
Robertson, Nameeka
Lester B Pearson
NT
nwi
3
--
Chan, Serene
Albert Campbell
NT
nwi
5
--
Roy, Nondita
Bendale
NT
nwi
5
--
Owusu-Mensah, Dixie
Winston Churchil
NT
nwi
4
--
Bradbury, Stacy
Bendale
NT
nwi
5
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
36702 views
Post to:
Post as:
Post
583 shares:
TDSSAA East Region Track Championships
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for TDSSAA East Region Track Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2010
1
1
Hashtags
#tdssaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!